Member Schools Conference
 
CalendarRostersScores and Standings
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Tuesday, Feb 19, 2019
Time Event Location Details
TBD  Basketball:Boys Varsity Sub-Districts Douglas County West vs. - @ - 
TBD  Basketball:Boys Varsity District - Sub District Fairbury, Fillmore Central, Malcolm, Milford, Raymond Central vs. TBA @ Norris High School 
4:00pm Basketball:Girls 7th Game Syracuse vs. Platteview @ Platteview High School 
7th grade followed by 8th grade - time moved up due to snow forecasted later in day.
4:00pm Basketball:Girls JH Game  (Time Changed) Syracuse High School vs. Platteview @ Platteview High School 
4:00pm Wrestling:Boys Jr. High Triangular Ashland-Greenwood, Wahoo vs. Douglas County West Middle School @ Douglas County West High School 
4:00pm Wrestling: Jr. High Triangular Ashland-Greenwood, Wahoo vs. Douglas County West @ Douglas County West High School 
4:00pm Wrestling: MS Triangular Ashland-Greenwood, Wahoo Public vs. Douglas County West @ Douglas County West High School 
4:15pm Basketball:Girls Jr. High Game Arlington Middle School vs. Ashland-Greenwood @ Ashland-Greenwood High School 
4:15pm Basketball:Girls MS Game Arlington vs. Ashland-Greenwood @ Ashland-Greenwood High School 
4:30pm Wrestling: Jr. High Quad Fort Calhoun Community Schools, Louisville, Tekamah-Herman vs. Raymond Central @ Raymond Central High School 
4:30pm Wrestling: Jr. High Quad Fort Calhoun Community Schools, Louisville, Tekamah-Herman vs. Raymond Central @ Raymond Central High School 
5:00pm Basketball:Girls 8th Grade Game Syracuse vs. Platteview @ Platteview High School 
7th grade followed by 8th grade - time moved up due to snow forecasted later in day.
5:00pm Basketball:Boys Varsity District - Sub District  (Time Changed) Aquinas Catholic, Bishop Neumann, David City, Wahoo vs. NSAA @ Schuyler Central High School 
C1-4 Subdistrict - #1 Wahoo vs. #4 David City **Full bracket attached.
5:00pm Basketball:Girls Jr. High Game Douglas County West Middle School vs. Tekamah-Herman @ Tekamah-Herman High School 
5:00pm Basketball:Boys Varsity Sub-Districts  (Time Changed) Brownell Talbot, Elmwood-Murdock, Tekamah-Herman, Yutan vs. Wahoo @ Wahoo High School 
C2-3 Boys Subdistrict **Full bracket attached.
5:30pm Basketball:Boys Varsity Sub-Districts  (Time Changed) Johnson County Central, Syracuse High School vs. Lourdes Central Catholic @ Lourdes Central Catholic 
5:30pm Basketball:Boys Varsity Sub-Districts Plattsmouth vs. Platteview @ Platteview High School 
Winners of Monday night from Game #1 and Game #2
6:00pm Basketball:Boys Varsity Sub-Districts TBA vs. Ashland-Greenwood @ Weeping Water High School 
6:15pm Basketball:Boys Varsity Districts Douglas County West vs. Fort Calhoun Community Schools @ Bennington High School 
7:30pm Basketball:Boys Varsity Sub-Districts TBA vs. TBA @ TBA 

     


      View:   
February  2019
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
 
View Schedules:
           
  
Login Here